czwartek, 22 kwietnia 2010

Dzień Ziemi 2010

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi! Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2010 rok Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, dlatego też ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Ziemi 2010 przebiegać będą pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS.
Dniem Ziemi nazywane są akcje prowadzone przez różne instytucje, których celem jest promocja postaw proekologicznych w społeczeństwie. Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na Półkuli Północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na Półkuli Południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie, trwa tyle samo, co noc. W Polsce pierwsze obchody odbyły się w 1990 roku, świętujemy więc 20-lecie obchodów w Polsce, a już 40-lecie na świecie.
Zachęcamy Was do włączenia się w obchody organizowane w całym kraju. W najbliższą niedzielę, 25 kwietnia na Polach Mokotowskich w Warszawie, odbędą się obchody Dnia Ziemi organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia – zapraszamy do udziału w licznych konkursach i quizach związanych z ochroną środowiska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz